Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Statystyki gospodarcze

1.Tabela podatkowa

Poniższa tabela pokazuje wysokość wprowadzanych podatków, ich wpływ na Twoją popularność oraz ilość zarobionego lub straconego złota miesięcznie w zależności od wysokości podatków:

tabela podatkowa

2.Tabela produkcji żywności

Poniższa tabela prezentuje czas dojrzewania plonów/czas produkcji danego towaru, ilość jednostek danego towaru, które mogą być wzięte za jednym razem do składu zapasów lub spichlerza oraz ilość plonów przypadających na jeden zbiór:

produkcja zywnosci

3.Tabela produkcji broni

Poniższa tabela przedstawia czas produkcji danej broni oraz ilość wykorzystywanego surowca przypadająca na jedną jednostkę danej broni:

tabela zbrojna

 

Losowy obrazek