Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Redakcja

Administrator

Administrator

Czyli w skrócie ja. Nazywam się Dominik, pochodzę ze Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, żeby dumnie brzmiało. Uczęszczam do jednego z miejscowych LO o charakterze katolickim.

Oprócz żmudnego (choć nie zawsze) obowiązku nauki, na co dzień staram się zajmować projektowaniem layoutów stron internetowych oraz ogólnie grafiką komputerową. Znam podstawy tworzenia stron WWW z wykorzystaniem (X)html'a oraz kaskadowych arkuszy stylów. Gram w siatkówkę oraz tenisa stołowego na dość przyzwoitym poziomie oraz jak każdy lubię wieczorem obejrzeć dobry film. Jeśli chodzi o umiejętności lingwistyczne, oprócz Polskiego znam całkiem nieźle język angielski i hiszpański.

Strongholdem interesuję się od ponad sześciu lat, jednak głównie zajmuje mnie bardziej czysta teoria, niż praktyczna gra. Pomysł o założeniu strony na temat serii Stronghold zaistniał w mojej głowie ponad trzy lata temu, jednakże z braku motywacji oraz czasu projekt umarł śmiercią naturalną. W 2010 roku strona odrodziła się w nowej, lepszej szacie graficznej stworzonej przeze mnie oraz na nowym, wydajniejszym silniku dzięki nowatorskiemu i ogromnemu wsparciu serwisu GameWalk.

Stroną od strony merytorycznej zajmuję się na chwilę obecną tylko ja, przy wsparciu technicznym ze strony serwisu GameWalk. Oczywiście z wielką chęcią przyjmę w swoje szeregi osoby z umiejętnościami oraz predyspozycjami do współpracy. Dokładniejszy przebieg rekrutacji opisałem w jednym z newsów na stronie.

Można się ze mną skontaktować (oprócz e-maila) poprzez komunikator Gadu-Gadu:

podpis
 

Losowy obrazek