Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Interfejs

1.Część militarna

Rozegraj kampanię

rozegraj kampanie

To linearna kampania militarna, która składa się z 21 misji. Twoim celem będzie uporanie się z czterema pretendującymi do korony Królestwa Lordami, takimi jak Szczur, Wąż, Wieprz oraz Wilk. Wszystkie misje łączy oczywiście spójna i logiczna fabuła, która łączy scenariusze w całość historii.


Przeprowadź oblężenie

przeprowadz oblezenie

Ta opcja rozgrywki oferuje nam możliwość przeprowadzenia oblężenia danego zamku lub jego obrony. Gracz może wybrać poziom trudności rozgrywki (im trudniejszy poziom, tym więcej jednostek przeciwnika) oraz rodzaj obleganego lub bronionego zamku. Co ciekawe, większa część zamków prezentowanych w tej opcji rozgrywki to autentyczne budowle wraz z opisami. Ten tryb gry oferuje także dziewięć dodatkowych zamków stworzonych przez graczy.


Przeprowadź inwazję

przeprowadz inwazje

W tej opcji rozgrywki militarnej gracz będzie musiał odeprzeć ataki nieprzyjaciela. W przeciwieństwie do przeprowadzanego oblężenia, ten rodzaj gry pozwala graczowi na rozbudowę swojego zamku, albo, w zależności od danego scenariusza, wybudowanie go zupełnie od podstaw. Ten tryb jest o tyle ciekawy, że niekiedy, oprócz czynnej rozgrywki militarnej, będziesz musiał wykonać jakieś zadanie o charakterze ekonomicznym (przykładowo zgromadzenie danej ilości jakiegoś surowca).


Multiplayer

multiplayer

To tryb gry wieloosobowej, który umożliwia wielu graczom wspólną rozgrywkę. Oczywiście ten rodzaj gry wymaga posiadania internetu :). Twórcy gry zaoferowali graczom cztery możliwości połączenia się z innymi użytkownikami - Połączenie szeregowe dla DirectPlay, Połączenie modemowe dla DirectPlay, Połączenie IPX dla DirectPlay oraz Połączenie internetowe TCP/IP dla DirectPlay. Opis poszczególnych połączeń oraz inne możliwości gry przez sieć znajdziecie tutaj 

Losowy obrazek