Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Oficjalny start strony!

Dodano: sobota, 13 listopada 2010 18:19
Autor: Lord Fingolfin
Stronghold

Z przyjemnością informujemy, że z dniem dzisiejszym polski portal poświęcony grom z serii Stronghold zaczyna swą (oby owocną) działalność. Jako administrator i twórca strony chciałbym zapowiedzieć, że treść będzie na bieżąco uzupełniana i modyfikowana, aby pokazać Wam Strongholda z każdej możliwej strony. Mam nadzieję, że szata graficzna jest dobrym odzwierciedleniem charakteru gry i miło kojarzy się ze średniowiecznymi realiami :). Do dyspozycji oddajemy Wam także forum dyskusyjne, które, jak mam nadzieję, będzie zrzeszało zarówno doświadczonych, ale i początkujących graczy. Oczywiście, z całego serca pragnę podziękować serwisowi GameWalk.pl, bez którego strona ta, nie miałaby prawa bytu. To dzięki niemu mogę rozwijać swoje zainteresowania oraz ukazywać ludziom to, co chcę, żeby zapamiętali lub wykorzystali. Nie mówiąc już o sprawach technicznych, chciałbym także podziękować za dostrzeżenie mojej wcześniejszej strony, wysiłku i wkładu w jej postawienie. A zatem - ruszajmy!

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Losowy obrazek