Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Dziennik deweloperski Stronghold 3

Dodano: poniedziałek, 08 sierpnia 2011 13:40
Autor: Lord Fingolfin
Stronghold

Nie dawniej, jak trzy dni temu FireflyStudios opublikowało w sieci pierwszą część dziennika deweloperskiego. Krótki klip traktuje głównie o charakterze gry uwzględniając przede wszystkim jej podstawy. Dziennik prowadzony jest przez dobrze znanego fanom Simona Bradbury'ego, głównego z pomysłodawców oraz twórców serii Stronghold. Bradbury opisuje także jednego z przeciwników, który pojawia się w pierwszej odsłonie Strongholda.

Określenie przez studio FireFly klipu mianem dziennika deweloperskiego wskazuje, że w najbliższym czasie powinny pojawić się jego kolejne części uwzględniające nowe oraz inne aspekty najnowszego Strongholda. Cóż, życzymy owocnej pracy i czekamy! stronghold logo

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Losowy obrazek