Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Premiera Strongholda 3 przesunięta

Dodano: piątek, 15 lipca 2011 17:30
Autor: Lord Fingolfin
Stronghold

Stosunkowo niedawno wydawca Strongholda 3 oficjalnie oznajmił, że premiera gry zostanie przesunięta. Opóźnienie to może mieć jakiś związek ze zmianą wydawcy, które mogło wpłynąć na poczynania wydawnicze.

Zgodnie z najnowszymi planami, Stronghold 3 ma ukazać się dopiero późną jesienią, prawdopodobnie pod koniec października. To już niepierwsza zmiana w dacie wydania gry, jednak twórcy zapowiadają, że nie przewidują już dalszych opóźnień.

Jak już wspominałem, nie jest wykluczone, że przyczyną opóźnienia wydania gry mogą być przetasowania na stanowisku wydawcy. Okazuje się, że firma SouthPeak Games, która od początku pełniła funkcję wydawcy, w przyszłości ma objąć rolę dystrybutora. Natomiast 7Sixty - spółka partnerska SouthPeak Games ma przejąć resztę obowiązków.

Przedstawiciele 7Sixty zapowiadają, że ich firma z siedzibą w Teksasie, zajmie się także grą od strony cyfrowej dystrybucji, a nie tylko od strony sprzedaży nowego Strongholda. stronghold logo

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Losowy obrazek