Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Stronghold 3 już we wrześniu!

Dodano: czwartek, 30 czerwca 2011 16:50
Autor: Lord Fingolfin
Stronghold

Jak oficjalnie donosi nam Cenega, oficjalny partner SouthPeak Interactive Corporation w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, Strongholda 3 w polskiej wersji językowej będziemy mogli nabyć już we wrześniu bieżącego roku!

„Twierdza 3 jest jednym z najważniejszych tytułów wśród wydawanych przez nas gier." - mówi Melanie Mroz z SouthPeak Games. „Studio FireFly tworzy prawdziwe arcydzieło, które ustanowi nowe standardy dla tego typu gier. Miliony fanów z niecierpliwością oczekują tego kroku naprzód w serii Twierdza, a nowi fani z pewnością będą oczarowani wysoką jakością gry i jej unikalnym stylem rozgrywki."

Cały system będzie opierał się na silniku wykorzystanym przy produkcji prequeli Strongholda 3. W najnowszej części nie zabraknie ulepszonego mechanizmu budowy i zarządzania zamkiem. Fani mogą także liczyć na znacznie poprawiony silnik graficzny dzięki czemu będą mogli cieszyć się jeszcze bardziej realistycznymi obiektami. Według najświeższych doniesień zmieni się znacznie także sama fizyka rozgrywki, a wprowadzenie cyklu dnia i nocy to tylko jedna z licznych innowacji wprowadzonych przez twórców gry. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnej stronie gry - stronghold3.com stronghold logo

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Losowy obrazek