Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Twierdza 3 - dzisiaj oficjalna premiera!

Dodano: wtorek, 25 października 2011 13:55
Autor: Administrator

Stało się, dzisiaj świętujemy oficjalną premierę Twierdzy 3 w Polsce! Poniżej oficjalna wiadomość od dystrybutora gry w naszym kraju.

Cenega, oficjalny partner SouthPeak Interactive Corporation w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech z przyjemnością informuje, że już dzisiaj w sklepach w całej Polsce dostępna jest gra Twierdza 3. Gra będzie dostępna w podwójnej wersji językowej do wyboru. W pełnej polskiej wersji językowej zlokalizowane zostaną zarówno napisy, jak i głosy w grze, a w jedną z głównych ról wcielił się jeden z najbardziej znanych polskich aktorów - Piotr Fronczewski! Ponadto, usłyszymy też głosy 30 innych, profesjonalnych aktorów teatralnych. Drugim rozwiązaniem będzie możliwość zabawy w języku angielskim. 

Próbki z polskich nagrań znaleźć można pod tym adresem.

Serdecznie zapraszamy też do obejrzenia trailerów kampanii w pełnej polskiej wersji językowej oraz trailera na premierę:

Twierdza 3 to niezwykła strategia osadzona w realiach średniowiecza, w której jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jest tworzenie własnych zamków, otaczających ich osad. Twierdza 3jest jednym z najważniejszych tytułów wśród wydawanych przez nas gier" - mówi Melanie Mroz z SouthPeak Games. „Studio FireFly tworzy prawdziwe arcydzieło, które ustanowi nowe standardy dla tego typu gier. Miliony fanów z niecierpliwością oczekują tego kroku naprzód w serii Twierdza, a nowi fani z pewnością będą oczarowani wysoką jakością gry i jej unikalnym stylem rozgrywki"

Budowanie zamku, z czego znana jest cała seria Twierdza,  zostało znacząco ulepszone, dzięki czemu gracze zyskują jeszcze większą kontrolę nad stawianymi przez siebie budynkami. Dzięki temu możliwe jest tworzenie własnego królestwa w ścisłej zgodności z przyjętą przez siebie taktyką. Co więcej, budowanie nie jest teraz ograniczone przez system siatki terenu; gracze mogą swobodnie stawiać mury zamku, które z wdziękiem będą stały... do momentu aż zostaną rozwalone w pył przez przeciwnika.

Poza innowacyjnymi zmianami w budowie zamków, wprowadzone też zostały nocne oblężenia, które otwierają przed graczem zupełnie nowe taktyczne możliwości do wykorzystania. Pod osłoną ciemności żołnierze gracza polują na przeciwnika, należy tez umiejętnie wybrać broń do walki, tak by nasze oddziały mogły przetrwać nocne godziny.

Ulepszono też silnik graficzny, dzięki czemu budynki stawiane przez graczy i ich otoczenie można oglądać w jeszcze większych detalach. Wieśniacy zajmujący się swoimi sprawami, żołnierze przygotowujący się do wojny, mieszkańcy cierpiący od wybuchłej plagi - gracze mogą obserwować życie codzienne epoki średniowiecza w najdrobniejszych szczegółach.

Oblężenia zamków również zostały usprawnione dzięki przerobionej i ulepszonej fizyce gry. Dużo większe możliwości w niszczeniu murów i towarzyszący temu realizm sprawiają, że oblężenia są pełne dramatyzmu, a na oczach gracza zamek jego lub przeciwnika dosłownie obraca się w ruinę.

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Losowy obrazek