Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Twierdza 3 w złocie!

Dodano: czwartek, 06 października 2011 17:36
Autor: Administrator

7sixty wraz z Firefly Studios ogłosiło, że Twierdza 3 została właśnie ozłocona i trafiła do tłoczni, szykując się na światową premierę - 25. października!

A oto, co główny projektant z Firefly Studios, Simon Bradbury powiedział przy tej okazji:

Na początku, chcielibyśmy podziękować fanom za cierpliwość, długi czas czekaliśmy na ten moment, ale chcieliśmy mieć pewność, że stworzymy coś naprawdę specjalnego. To jest „ostateczna Twierdza”, która zawiera najlepsze elementy poprzedniczek i kilka fantastycznych nowych elementów - jak oblężenia pod osłoną nocy i świetny silnik graficzny.

To już 10 lat, od kiedy gramy w Twierdzę. 27 września świętowaliśmy równe 10-ciolecie.

Aha, mamy dla Was najnowszy trailer. :)

 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Losowy obrazek