Twierdza

Crusader

Stronghold Twierdza - znakomity RTS utrzymany w klimatach wczesnych europejskich wieków średnich. To swoiste połączenie symulatora budowy zamczysk i strategii ekonomicznej. W grze wcielamy się w jednego z możnowładców, który po śmierci swojego ojca, pragnie zdominować tereny średniowiecznej Anglii i zapewnić sobie prawo do tronu. Jego głównymi przeciwnikami są pozostali, sprzymierzeni ze sobą, pretendenci do korony – Szczur, Wąż, Wieprz i Wilk. Każdy z nich dysponuje unikalnym stylem prowadzenia oblężeń i schematem wznoszenia zamków.

W rozgrywce mamy możliwość tworzenia infrastruktury, a także własnego systemu gospodarczego, wpływającego na dobrobyt społeczeństwa i naszych żołnierzy. W nagrodę za sprawiedliwe sprawowanie władzy nad swoim ludem, zyskujemy szacunek. Gracz, oprócz kierowania strukturą osady, ma do dyspozycji zróżnicowane jednostki i fortyfikacje wojskowe, uskuteczniające obronę przed wrogiem.

Możemy też skorzystać z wielu innych pomocy militarnych, takich jak machiny oblężnicze, czy fosa. Naszą twierdzę dowolnie konstruujemy, począwszy od budowli, w których nasi poddani będą produkować żywność i dbać o prawidłowe funkcjonowanie gospodarki, skończywszy na murach i blankach, chroniących zamek. Aby w naszym mieście wszystko wydajnie prosperowało, musimy mądrze gospodarować naszymi surowcami oraz umiejętnie rozmieszczać farmy, cechy i tym podobne elementy, które są podstawą rozwoju i powiększania się populacji.

Stronghold

Edycja Kolekcjonerska Twierdza 3

Dodano: wtorek, 04 października 2011 16:24
Autor: Administrator

Cenega, oficjalny partner SouthPeak Interactive Corporation w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech z przyjemnością informuje, że gra Twierdza 3 będzie dostępna również w wersji kolekcjonerskiej. W skład Twierdza 3 Edycja Kolekcjonerska wchodzą:

 1. Gra Twierdza 3
 2. Pamięć USB 4GB wzorowana na miecz Wolf'a
 3. DLC - zamek w Harlech - dostępny tylko w edycji kolekcjonerskiej
 4. Koszulka z gry Twierdza 3, rozmiar L
 5. Model Twierdzy Chocim do samodzielnego sklejania

Całość w stylowej drewnianej skrzynce z logiem Twierdza 3. Edycję Kolekcjonerską gry Twierdza 3 można zamówić już dziś w systemie pre-order. Gra zostanie wydana w podwójnej wersji językowej do wyboru. W polskiej wersji w rolę narratora wcielił się jeden z najbardziej znanych polskich aktorów - Piotr Fronczewski! Będzie też możliwość zabawy po angielsku.

Twierdza 3 to niezwykła strategia osadzona w realiach średniowiecza, w której jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jest tworzenie własnych zamków, otaczających ich osad. „Twierdza 3 jest jednym z najważniejszych tytułów wśród wydawanych przez nas gier" - mówi Melanie Mroz z SouthPeak Games. „Studio FireFly tworzy prawdziwe arcydzieło, które ustanowi nowe standardy dla tego typu gier. Miliony fanów z niecierpliwością oczekują tego kroku naprzód w serii Twierdza, a nowi fani z pewnością będą oczarowani wysoką jakością gry i jej unikalnym stylem rozgrywki"

Budowanie zamku, z czego znana jest cała seria Twierdza, zostało znacząco ulepszone, dzięki czemu gracze zyskują jeszcze większą kontrolę nad stawianymi przez siebie budynkami. Dzięki temu możliwe jest tworzenie własnego królestwa w ścisłej zgodności z przyjętą przez siebie taktyką. Co więcej, budowanie nie jest teraz ograniczone przez system siatki terenu; gracze mogą swobodnie stawiać mury zamku, które z wdziękiem będą stały... do momentu aż zostaną rozwalone w pył przez przeciwnika.

Poza innowacyjnymi zmianami w budowie zamków, wprowadzone też zostały nocne oblężenia, które otwierają przed graczem zupełnie nowe taktyczne możliwości do wykorzystania. Pod osłoną ciemności żołnierze gracza polują na przeciwnika, należy tez umiejętnie wybrać broń do walki, tak by nasze oddziały mogły przetrwać nocne godziny.

Ulepszono też silnik graficzny, dzięki czemu budynki stawiane przez graczy i ich otoczenie można oglądać w jeszcze większych detalach. Wieśniacy zajmujący się swoimi sprawami, żołnierze przygotowujący się do wojny, mieszkańcy cierpiący od wybuchłej plagi - gracze mogą obserwować życie codzienne epoki średniowiecza w najdrobniejszych szczegółach.

Oblężenia zamków również zostały usprawnione dzięki przerobionej i ulepszonej fizyce gry. Dużo większe możliwości w niszczeniu murów i towarzyszący temu realizm sprawiają, że oblężenia są pełne dramatyzmu, a na oczach gracza zamek jego lub przeciwnika dosłownie obraca się w ruinę.

Cechy Gry:

 1. Gra w podwójnej wersji językowej do wyboru - pełnej polskiej z Piotrem Fronczewskim w roli narratora lub angielskiej do wyboru.
 2. Ulepszony system konstrukcji budynków zapewnia niespotykany poziom realizmu i wpływu na wygląd własnego zamku i wioski.
 3. Realistyczny system fizyki i pięknie wykończona grafika tchną nowe życie i detale do oblężeń zamków.
 4. Rozgrywka poprowadzi gracza przez dwie kampanie: wojenną lub ekonomiczną
 5. Oblężenia prowadzone nocą dodają głębi wrażeniom z gry i stanowią nowy element serii Twierdza
 6. Oblegaj zamki innych graczy oraz broń swoich w różnych trybach multiplater.
 7. Przeżyj doskonale odwzorowane historyczne oblężenia. Czy zwyciężysz tam gdzie inni przegrali?
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Losowy obrazek